Otrokovická radnice odkoupí od školáků ručně malovaná novoroční přání za 20 tisíc korun

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 2. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - I letos podpoří otrokovická radnice spolek Přátelé Stonožky, v rámci kterého odkoupí od dětí z místní školy vlastnoručně malovaná novoroční přání. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Prostřednictvím nákupu novoročních přání přispěje město částkou 20 tisíc korun na konto spolku Na vlastních nohou – Přátelé Stonožky, a tím podpoří jeho činnost.

Při ničivých povodních, v roce 1997 pomohl spolek Přátelé Stonožky Základní škole Mánesova částkou jeden milion korun. Od té doby žáci a pedagogové ZŠ Mánesova se spolkem spolupracují a pomáhají tak potřebným po celém světě. Žáci ZŠ Mánesova malují každým rokem vánoční přání, která se nechají vytisknout, a město Otrokovice rozesílá tyto novoročenky svým partnerům a spolupracovníkům.

"Ani město nezůstává s podporou pozadu. Od roku 2012 se po malých částkách revanšujeme a přispíváme spolku finančně," uvedl starosta města Jaroslav Budek. Dodal, že finanční částka poputuje prostřednictvím Stonožky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku nebo do jiných zemí světa.

S myšlenkou, že budou děti pomáhat dětem, přišla Běla Jensen, zakladatelka hnutí Přátelé Stonožky, v roce 1990. Toto občanské sdružení je uznáváno jako dobrovolná humanitární a mírová organizace. Jsou zde zapojeny tisíce dětí a stovky učitelů ze škol na Slovensku, v Norsku, Polsku nebo v Kanadě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam