O grant pro zdravotnictví a sociální oblast je obrovský zájem, příjem žádostí byl proto prodloužen

Ilustrační foto (Foto: Nadace Synot)Ilustrační foto (Foto: Nadace Synot)
Ilustrační foto (Foto: Nadace Synot)
Co se děje 2. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zástupci oblasti sociální a zdravotní z celého Zlínského kraje si mohou stále žádat o finanční pomoc na realizaci projektů, nadace Synot se totiž pro velký zájem rozhodla termín pro odevzdání žádostí prodloužit. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

V rámci dalšího kola zdravotního a sociálního grantu budou mezi úspěšné žadatele rozděleny dva miliony korun. "O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku opravdu velmi vysoký zájem. V sídle nadace se každým rokem scházejí stovky žádostí o finanční podporu. Letos tomu není jinak. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc a prodloužit termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Uzávěrka tak bude až 1. prosince," uvedl zakladatel Nadace Synot Ivo Valenta.

Mezi obdarovanými subjekty jsou zpravidla nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, domovy pro seniory, ústavy, speciální školy a v neposlední řadě mentálně či fyzicky handicapované děti i dospělí.

"Oblast zdravotní a sociální považuji za velmi důležitou, může se týkat každého z nás. O to smutnější je fakt, že se právě zde výrazně nedostává finančních prostředků. Jak jsem již uvedl dříve, nepochybuji o tom, že prostředky, které už dlouhá léta směřujeme do této oblasti, vždy pomohou správné věci. Velmi si vážím práce všech, kteří se v této sféře aktivně angažují," dodal Ivo Valenta.

Slavnostní předání darovacích smluv se uskuteční v pátek, 26. ledna v uherskohradišťském Klubu kultury. Součástí večera bude také kulturní program a udělení speciální ceny za celoživotní přínos v oblasti zdravotní a sociální.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam