V Baťově mrakodrapu je k vidění výstava fotografa Koníčka a malíře Poláška

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Kultura 3. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Dvě nové autorské výstavy nabízí sídlo Zlínského kraje v Baťově mrakodrapu ve Zlíně. Zájemci mohou vidět fotografie Zdeňka Koníčka a kresby Josefa Poláška, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Koníček nazval výstavu Fotografování nás baví a Poláškovy kresby nesou název Lidé a krajina. Obě jsou zdarma přístupné v pracovní dny. Koníčkova výstava ve 3. etáži budovy potrvá do 30. listopadu, Poláškova v 15. a 16. etáži až do 15. prosince.

Fotografie Koníčka zachycují netradiční momenty. „Při fotografování si často všímám také ostatních lidí s fotoaparátem kolem sebe, a to jak profesionálů, tak amatérů. Tato moje výstava obsahuje momentky, na kterých jsem je zachytil na různých místech a v rozličných situacích v okamžiku, kdy se chystají zmáčknout spoušť. Jak lze vidět, ve snaze zachytit co nejoriginálnější foto se člověk může snadno dostat do úsměvných situací či kontextů,“ popsal Koníček.

Snímky pořizoval dlouho. „Pořídil jsem je během necelých dvaceti let, kdy se fotografování aktivně věnuji. A to nejen na Slovácku, které je mým domovem, ale také například v Praze, na Podkarpatské Rusi, případně ještě dále,“ dodal fotograf.

Motivem pro Poláškovu výstavu byli lidé. „Motivy pro portréty nalezl u svých kamarádů, známých i ve vlastní rodině. Oslovují ho zejména lidové slavnosti plné života a přátelské atmosféry. Další oblíbeným tématem jsou pro něj květiny. Jeho pastely jsou charakteristické svojí jásavou a plnou barevností,“ uvedl Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam