Řetězec Tesco odchází z Malenovic, místo něj budou nové obchody, včetně potravin

OC Centro Zlín (Foto: Facebook/OC Centro Zlín)OC Centro Zlín (Foto: Facebook/OC Centro Zlín)
OC Centro Zlín (Foto: Facebook/OC Centro Zlín)
Co se děje 2. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Hypermarket Tesco ve Zlíně-Malenovicích ke konci letošního roku končí. Obchodní řetězec se rozhodl odejít z prostor, které měl pronajaté v OC Centro Zlín. Podle vedení malenovického centra se ale lidé nemusejí obávat, že by přišli o obchod s potravinami. Naopak, společnost plánuje stávající prostory, které zůstanou po odchodu Tesca, zmodernizovat a zákazníci se rovněž mohou těšit i na nové obchody.

„Mohu potvrdit, že jsme se rozhodli dále nevyužít prodloužení nájemní smlouvy, která nám končí v letošním roce.“ uvedl mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.

V hypermarketu v současné době pracuje necelá stovka zaměstnanců. „Většina z nich dostala nabídku uplatnění v našich pobočkách, které máme kromě Zlína ještě v Uherském Hradišti, Holešově, Kroměříži, Uherském Brodě i Přerově. To, zda této nabídky využijí, záleží nyní na jejich flexibilitě i dopravních možnostech,“ vysvětlil dále Koukolíček. Dodal ještě, že hypermarket bude až do konce své působnosti, tedy do 31. 12. 2017, nadále nabízet v plné míře veškeré zboží tak, aby to stávající zákazníci nijak nepocítili. „Zahájení totálního výprodeje skladových zásob začne až tak poslední dva týdny před ukončením provozu,“ upřesnil mluvčí Tesca.

Stávající prostory se budou po odchodu řetězce upravovat a modernizovat pro nové nájemce. Dojde k přeměně plochy hypermarketu, která byla původně budována pro potřeby řetězce Carrefour. „Po převzetí tohoto řetězce sítí Tesco došlo ke změnám v sortimentu a tím také ke změně požadavků na rozsah těchto vedlejších ploch. V řadě jiných případů došlo k přestavbám hypermarketů, které vedly ke zmenšení prodejní plochy a s tím souvisejícího zázemí. V případě Centro Zlín nastává ta pravá chvíle pro změnu právě teď,“ vysvětlil ředitel OC Centro Zlín František Rochovanský. Dodal, že rekonstrukce stávajících prostor začnou během příštího roku. „A již v průběhu prvního pololetí se mohou zákazníci těšit na otevření nové moderní prodejny potravin a také dalších velkých prodejen oblíbených obchodních značek,“ nastínil ještě Rochovanský. Dodal ještě, že veškeré stavební práce budou prováděny po etapách tak, aby v žádném případě nedošlo k omezení provozu dalších obchodů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam