Senior v Lukově oslavil 100 let, denně dělá 20 dřepů

Miroslav Oršulík oslavil 100 let (Foto: Jiří Balát)Miroslav Oršulík oslavil 100 let (Foto: Jiří Balát)
Miroslav Oršulík oslavil 100 let (Foto: Jiří Balát)
Co se děje 3. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUKOV – Stoleté narozeniny oslavil v Domově pro seniory v Lukově Miroslav Oršulík. Každé ráno půl hodiny cvičí, dělá 20 dřepů a zdatně zdolává i všech 77 schodů do svého pokoje bez použití výtahu, sdělila serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Oršulíkovi přišel pogratulovat hejtman Jiří Čunek, který mu popřál hodně zdraví. „Jste pro nás příkladem, jak se lze dožít vysokého věku, je-li v životě řád a pořádek,“ řekl Čunek oslavenci. Ten se na věk vůbec necítí. „Chtěl bych prožít dalších sto let,“ řekl Oršulík.

Pochází z Orlové na Karvinsku a do Zlína přišel jako mladý muž. „Dodnes vzpomíná na řád, který získal v Baťově škole práce. Pracoval u Bati a následně ve Svitu. Dokud žila jeho paní, rádi spolu tancovali. Do lukovského domova důchodců přišel už jako vdovec,“ informovala Mráčková.

Oršulík rád chodí na procházky. „Když volám tátovi a on je venku na procházce, říká, že už půjde domů. Chci za to poděkovat personálu domova, že se tam lidé cítí být doma,“ uvedl Oršulíkův syn Miroslav.

Podle něj otec rád hraje Sportku a chodí dvakrát týdně do obce na poštu, což ho udržuje v kondici. Ví přesně, kdy vyhrál. „Nejvíc to bylo 31 tisíc. Kolik prosázel, s tím si hlavu neláme. Počítá jen výhry, protože je to životní optimista. Když se před dvěma lety dozvěděl, že ke stým narozeninám dostane od pojišťovny dar 2 000 korun, velmi se na to těšil,“ doplnila Mráčková.

Muže chválí i ředitelka Domova pro seniory Lukov Michaela Procházková, která obdivuje nejen jeho vitalitu a konci, ale také oceňuje jeho pořádkumilovnost. Sám si totiž uklízí pokoj.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam