Pracoviště radiační onkologie ve Zlíně bude přístupné zájemcům o prohlídku

Den otevřených dveří na pracovišti radiační onkologie minulý rok (Foto: KNTB)Den otevřených dveří na pracovišti radiační onkologie minulý rok (Foto: KNTB)
Den otevřených dveří na pracovišti radiační onkologie minulý rok (Foto: KNTB)
Co se děje 4. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně chystá na úterý Den otevřených dveří na pracovišti radiační onkologie v přízemí budovy číslo 21. Přijít se mohou podívat pacienti, studenti, ale i zájemci o fyziku nebo medicínu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Akce se koná už počtvrté u příležitosti Mezinárodního dne fyziků v medicíně. „Den otevřených dveří v prostorách radiační onkologie je určený zájemcům o fyziku a medicínu, ale také pacientům nebo studentům, kteří se chtějí inspirovat při volbě povolání,“ uvedla Lipovská.

O akci se lidé zajímají. „V loňském roce se přišlo do prostor radiační onkologie podívat několik desítek lidí. Ukázali jsme jim například lineární urychlovač, počítačový tomograf nebo terapeutický rentgen a vysvětlili, jak přístroje fungují,“ uvedla fyzička onkologického centra Beáta Kašpárková.

Dodala, že i letos se budou návštěvníkům věnovat fyzici oddělení. „Při prohlídce provozu oddělení zodpoví také případné dotazy,“ dodala Lipovská.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam