Na Kodaň nestačili. Zlínští si vezou domů krutou prohru 0:3

KODAŇ - Další zkušenost. Bohužel, zase docela tvrdá. Ve čtvrtém kole skupinové fáze Evropské ligy podlehli zlínští fotbalisté domácí Kodani 0:3.

V první půli hráli Zlíňané dobře, byli úplně vyrovnaným soupeřem, jenže zmar přišel po standardní situaci ve 40. minutě.

Hostující obrana si nepohlídala centr, pohodově si vyskočil český fotbalista v dánských službách Michael Lüftner a Dostál neměl na jeho prudkou hlavičku nárok.

Chvíli po přestávce, ve 49. minutě, kapituloval zlínský brankář podruhé. Z dvaceti metrů ho utaženou střelou překonal Verbič.

Za chvíli zahrozili hosté, ale domácí strážce tyčí Olsen Vukadinovičovu střelu skvěle vyrazil.

A hořký utrejch museli sympaticky bojující Zlíňané dopít až do samého dna. V nastaveném čase se po pěkné kombinaci zblízka nezmýlil znovu Verbič.

Postupové šance vítěze domácího poháru se v evropské konfrontaci rozplývají, třebaže žlutomodré čekají ještě dva zápasy. V Tiraspolu a na závěr v Olomouci s Lokomotivem Moskva.