Otužilci v Otrokovicích zahájili zimní sezonu, zaplavat si s nimi může i široká veřejnost

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 4. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Parta otužilců v Otrokovicích na Štěrkovišti zahájila zimní sezonu a do dvanáctistupňové vody si s nimi šli zaplavat také otrokovičtí atleti. Scházet se nyní budou každou neděli a k ledovému plavání vyzývají také širokou veřejnost, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Zahájení otužilecké sezony se zúčastnilo celkem osm odvážlivců. Nyní se budou pravidelně scházet u otrokovické vodní nádrže každou neděli v 15.00 hodin.

Nejmladší člen otužilecké skupiny, patnáctiletý Radim Vašulka, se zahajovacího plavání zúčastnit nemohl, ale na tuto neděli už se moc těší. K zimnímu otužování ho před rokem přivedla maminka Renáta, která se přidala do skupinky před třemi lety. "Jsem přesvědčená, že je otužování zdraví prospěšné. Minulý rok se Radim otužoval pravidelně v časových intervalech, které si postupně prodlužoval. Nakonec s námi absolvoval celou sezonu a jsem na něho moc pyšná," svěřila se paní Renáta. Podotkla, že i v letošním roce budou pravidelnými účastníky zimních plavacích radovánek.

Otužilci se začali u Štěrkoviště pravidelně scházet na přelomu roku 2008 a 2009 a počet nadšenců každým rokem přibývá. V uplynulých letech se otrokovická parta vydala do Prahy na vánoční plaveckou soutěž Memoriál Alfréda Nikodéma. Na 71. ročník plavecké soutěže ve Vltavě připravují osmičlennou výpravu i v letošním roce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam