Tvrdá mela v Kodani. Domácí chuligáni poničili dva autobusy zlínských fandů

Foto: Jaroslav TejnskýFoto: Jaroslav Tejnský
Foto: Jaroslav Tejnský
Sport 3. 11. 2017 | Autor: Jan Čada

KODAŇ / ZLÍN - Na výlet do Kodaně nikdy nezapomenou desítky zlínských fandů fotbalu. Porážku svých Ševců asi časem skousnou, ale to co se dělo po utkání, to bude ještě dlouho šokem a černou skvrnou.

"Mám od řidičů podrobné informace o tom, co se před odjezdem ze stadionu kolem našich autobusů dělo," vyprávěl ještě před příjezdem z dlouhé opožděné cesty do Zlína šéf holešovské společnosti Kamil Hrabal. Jeho firma tam fanoušky dovezla a bezproblémově chtěla také odvézt zpět.

Podle jeho slov se fanoušci chovali úplně normálně, nasedli do autokarů a ty se chystaly vyrazit.

Pak ale nastala neskutečná mela.

"Na autobusy létaly kameny, židle, květináče, vše co se divočákům z Kodaně dostalo do rukou. Rozbili nám na obou vozech boční skla, musela pak vypomoct policie a specializovaná firma. Tím se autobusy zpozdily, ale do Zlína by všichni včetně muže, který si stěžoval na problémy s okem, měli dorazit v pořádku v pátek v podvečer," dodal Hrabal.

Po příjezdu autobusů se rozhovořili někteří fandové. "Bylo to velice nepříjemné, létaly kameny, petky, kostky, přitom to bylo úplně nevyprovokované," sdělil například Jan Juřica.

"O sebe jsem strach neměl, ale byli tam třeba tatínek se synem, o ně jsem obavy měl, od kodaňských chuligánů to navíc bylo velice zbabělé, byli schovaní za stromy a tam zase utekli, když přijela policie," dodal Jaroslav Tejnský.

Řidič Josef Horáček bude také nerad vzpomínat. "Jel jsem do stadionu dvacítkou, nebylo kam uhnout, naráz rány, vzduchem létaly kameny, popelníky, to se mi stalo opravdu poprvé."

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam