Slovenští mafiáni popravili mladíka a zakopali ho na Valašsku. I když bylo tělo v betonu, pes mrtvolu našel

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 5. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Obyvatelé malé vesnice Študlov na Vsetínsku jsou v šoku - kousek za jejich domy na mýtině u lesa policisté objevili tělo mladého Slováka Ericha O. (24), kterého brutálně zavraždili dva šestadvacetiletí bratři (dvojčata), kteří stáli v čele slovenské drogové mafie. Vrazi tělo zakopali a částečně zalili do betonu, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Vraždou Ericha se původně zabývali jen slovenští kriminalisté. Mladíka utajená svědkyně viděla naposledy loni 4. listopadu. Erich podle ní odešel z práce, venku na něj čekala trojice v kuklách nebo kapucích. Od té doby se po něm slehla zem.

Slovenští kriminalisté zjistili, že ho na parkoviště vylákali pod záminkou aplikace drogy. Omámeného mladého muže pak naložili do auta a zavezli za Ilavu, kde jej jeden z bratrů zabil. Doslova ho popravil - zezadu mu do hlavy a zad zasadil několik ran samopalem. Podle slovenské policie mají smrt mladíka na svědomí bratři Dávid a Dominik K. (26) z obce Udiča u Povážské Bystrice. Muži stáli v čele drogové slovenské mafie. "Zavražděnému muži se staly osudnými nejspíš jeho řeči: ,Že se postará o to, aby bratry Dávida a Dominika buď nahradil, nebo aby skončili´,“ uvedl ředitel slovenské Národní kriminální agentury Peter Hraško.

Mrtvolu mladíka pak slovenští mafiáni naložili do auta a odvezli na Valašsko za obec Študlov u Vsetína. "Tam vykopali více než jeden metr hlubokou jámu, do které tělo ukryli, částečně zabetonovali, zahrnuli zeminou a zamaskovali," upřesnil mluvčí české Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Když se slovenští policisté dověděli, že tělo má být ukryté na Valašsku, požádali o pomoc své české kolegy. Ti několikrát provedli v tamních lesích pátrací akce a nakonec slavili úspěch. Přesto, že bylo tělo částečně zabetonováno, pes speciálně vycvičený na hledání mrtvol označil jedno místo na stráni lesní mýtiny. "Kriminalisté tělo vyzvedli z hrobu a následná pitva prokázala, že muž byl skutečně zavražděn několika výstřely. Oba bratři jsou ve Slovenské republice stíháni pro trestný čin úkladné vraždy, za který jim hrozí až doživotní trest odnětí svobody," dodal Ibehej. Momentálně jsou oba mafiánští bratři ve vazbě za jinou trestnou činnost. Z celé organizované skupiny se už sedm lidí přiznalo k drogové trestné činnosti. Podle šéfa slovenských kriminalistů je velmi pravděpodobné, že se jim podaří objasnit i další skutky zločineckého gangu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam