Otrokovický vánoční strom už nebudou zdobit polystyrenové koule

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 5. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Vánoční strom, který bude letos zdobit náměstí v Otrokovicích, bude mít novou výzdobu. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

V uplynulých letech tvořily ozdobu otrokovického vánočního stromu sněhobílé polystyrenové koule. Letos zkrášlí strom sto kusů nových stříbrných a zlatých baněk. Rozsvícení vánočního stromu a svátečního osvětlení ve městě se uskuteční v pátek 1. prosince.

Celkem 80 kusů vánočních ozdob na sloupech veřejného osvětlení, zimní zátiší na budově Otrokovické Besedy a tři vánoční stromy. To je výčet vánočních ozdob, které Otrokovice rozsvítí a vytvoří vánoční atmosféru. "V letošním roce jsme přikoupili 60 kusů vloček se svítícím efektem a sto kusů zlatých a stříbrných baněk, které budou rozmístěny na vánočním stromě a kolem náměstí 3. května. Náměstí bude již tradičně dominovat vánoční strom," informoval Vladimír Plšek, jednatel technických služeb. Doplnil, že pořízení nových ozdob vyjde otrokovickou radnici přibližně na 70 tisíc korun.

Vánoční strom budou pracovníci technických služeb kácet a instalovat na náměstí v pondělí 27. listopadu. "Jedná se o jedli bělokorou měřící přibližně 12 metrů. Strom v současné roste na pozemku města, ve sběrném dvoře v Kvítkovicích. Jelikož se nachází ve veřejné zeleni a v blízkosti rodinného domu, rozhodli jsme se jej využít pro tento účel," uvedl Vladimír Plšek.
Vánoční výzdoba bude Otrokovice zdobit, stejně jako v uplynulých letech, do Tří králů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam