Požár zničil tahač a tři osobní automobily

Hasiči a policie 4. 11. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

UHERSKOBRODSKO - V 10.45 přijalo krajské operační středisko informaci o požáru nákladního automobilu na silnici E50 nedaleko obce Bánov na Uherskobrodsku. K události byly postupně vyslány jednotky profesionálních hasičů z Uherského Brodu a Uherského Hradiště, a dobrovolné jednotky z Bánova a Vlčnova.

Průzkumem bylo na místě zjištěno, že požár zasáhl motorový prostor i kabinu nákladního tahače Scania a rozšířil se na další tři převážené osobní vozy. Hasiči pomocí několika vodních proudů požár lokalizovali. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Při požáru došlo k poškození palivových nádrží tahače a k úniku pohonných hmot. Na místo byl proto povolán také chemický automobil ze stanice Uherské Hradiště a bylo zajištěno přečerpání paliva do náhradních nádob. O události byli okamžitě informováni také zástupci životního prostředí.

Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena v 12.54. Rychlým zásahem jednotek se podařilo zachránit pět převážených vozů.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru i výši škody, která byla způsobena.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam