Zlínský kraj nabídne Estonské dny, Halloween i outdoorové filmy

Estonské dny (Foto: www.mojekromeriz.cz)Estonské dny (Foto: www.mojekromeriz.cz)
Estonské dny (Foto: www.mojekromeriz.cz)
Co se děje 6. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ  - Ve Zlínském kraji se v nadcházejícím týdnu uskuteční celá řada zajímavých akcí pro veřejnost. Lidé se mohou zúčastnit Estonských dnů, připraveno je několik poutavých přednášek a děti i dospělí si budou moci vytvořit i vlastní film, serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Například od pondělí 6. do pátku 10. listopadu se uskuteční Estonské dny v Kroměříži. Nejmenšímu ze států Pobaltí se bude věnovat obsáhlý program, jehož součástí budou výstavy, besedy, promítání filmů i ochutnávka estonských specialit.

Ve středu 8. listopadu začne v Muzeu Jana Amose Komenského Uherský Brod výstava originálů vzácných velkomoravských nálezů. Navštívit ji bude možné až do neděle 12. listopadu.

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště pořádá ve středu 8. listopadu besedu s názvem Migrační krize a její dopad na EU. Začátek je v 17.00 hodin, vstup je zdarma.

Od čtvrtka 9. do neděle 12. listopadu se uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně. "K vidění budou filmy z mnoha koutů světa zaměřené na extrémní sporty a cestopisy. Součástí programu jsou také besedy se zajímavými cestovateli," upřesnil Urbanovský.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zve ve čtvrtek na besedu se spisovatelkou Petrou Hůlovou. Začátek je v 17.00 hodin.

V pátek 10. listopadu pořádá Středisko volného času Včelín v Bystřici pod Hostýnem akci Halloween. Začátek je v 18.00 hodin, připravené budou strašidelné hry, vaření halloweenských specialit, stezka odvahy a řada dalších věcí. Přihlásit se a získat další informace lze na e-mailu: svcvcelin@centrum.cz, nebo na tel. 731 162 816, 731 403 998, do středy 8. listopadu.

Planetárium Uherský Brod zve v pátek na přednášku Rostislava Rajchla na téma 100 let astronomie. Začátek je v 19.00 hodin.

V sobotu 11. listopadu se chystá v Kině Hvězda Uherské Hradiště zábavné a poučné představení Michal Nesvadba: Michal k snídani. Začátek je v 10.00 hodin.

Filmový uzel Zlín pořádá v sobotu 11. a v neděli 12. listopadu workshop Vytvoř si vlastní film. Program je vhodný pro děti a dospělé od pěti do sto i více let. V sobotu i v neděli se program uskuteční od 12.00 do 17.00 hodin.

V neděli 12. listopadu pak rozezní Kongresové centrum ve Zlíně koncert Avion Big Band a hosté. Začátek je v 17.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam