Zlín chce obnovit další válečný hrob, prosí o pomoc příbuzné padlých

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 6. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Po obnově Památníku obětem druhé světové války v parku Komenského město Zlín plánuje další rekonstrukci válečného hrobu. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Opravy by se měl dočkat válečný hrob, který se nachází u kostela v Malenovicích. V souvislosti s chystanou rekonstrukcí se město Zlín obrací na rodinné příslušníky zde vepsaných obětí první světové války a prosí je o spolupráci.

"Chtěli bychom oslovit občany místní části Malenovice, jejichž rodinný příslušník je připomenutý na pomníku u kostela. V případě, že je jeho fotografie poničená nebo zde není vůbec, prosíme o její poskytnutí. V rámci rekonstrukce plánujeme i doplnění chybějících keramických medailonů," vysvětlila Michaela Doleželová z Odboru kultury a památkové péče zlínského magistrátu.

Fotografie je nutno přinést na pracoviště Odboru kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína, který sídlí v ulici Zarámí 4421. Po naskenování budou fotografie na místě vráceny majitelům. Konečný termín pro shromáždění fotografií je do 31. ledna. Bližší informace poskytuje Odbor kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína. Seznam padlých uvedených na pomníku u kostela v Malenovicích je k dispozici na webu www.evidencevh.army.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam