Svatomartinské hody odstartuje ve Zlíně tradiční průvod Martínků

Průvod Martínků  (Foto: zus-zlin.cz)Průvod Martínků (Foto: zus-zlin.cz)
Průvod Martínků (Foto: zus-zlin.cz)
Co se děje 7. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínem v sobotu 11. listopadu projde oblíbený průvod Martínků. Serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Tradiční průvod Martínků se ve Zlíně uskuteční už posedmnácté. Bude opět v režii zlínské ZUŠ, začne u zlínského zámku v 10.30 hodin a vydá se na cestu po Zlíně.

V čele průvodu pojede Martin, žák literárně - dramatického oboru, na bílém koni a za ním průvod Martínků. Na trase zámek – náměstí Míru – Klub 204 – zámek po fanfárách vždy Martin přivítá diváky a pozve je na předvánoční akce ZUŠ Zlín, knihovny a muzea. "Následovat bude krátké vystoupení tanečního a literárně-dramatického oboru a o závěr se postarají opět žáci hudebního oboru," řekla za organizátory Martina Hniličková. Bílého koně pro tuto akci zapůjčil organizátorům Jezdecký klub Žlutava.

Příchodem na náměstí Míru zahájí Martin první ročník Svatomartinských hodů ve Zlíně. Ty se v krajském městě uskuteční vůbec poprvé. Po celý den se budou na náměstí prezentovat vinaři, kteří lidem nabídnou na 30 vzorků letošních vín. Nebudou však chybět ani tradiční svatomartinské pokrmy a degustační menu v čele s husou na různé způsoby v podání kuchařů ze zlínských restaurací. Až do večerních hodin se potom návštěvníci mohou bavit u pestrého hudebního a kulturního programu, který bude spojený se svatomartinskými tradicemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam