Násilník a vrah Bulák žádal o nové řízení. K soudu přiletěl vrtulníkem

Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 7. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN - Nebezpečný násilník a vrah Pavol Bulák dnes po čtyřech letech opět stanul u zlínského krajského soudu. Muž, který dostal osmnáct let vězení za pokus o vraždu své bytné z roku 2012, se totiž snažil o obnovu řízení. Tvrdil, že má nové důkazy, na základě nichž by mu soud mohl trest i zmírnit. Nakonec ale neuspěl.

Krátce po desáté hodině dopoledne bylo u zlínského soudu rušno. Nedaleko budovy přistával vrtulník, v němž seděl násilník Pavol Bulák. Toho si vzápětí převzala ozbrojená eskorta a odvedla jej do jednací síně. Důvod byl jasný. „Odsouzený navrhoval provedení nových důkazů, jelikož měl za to, že nové výslechy svědků mohly změnit právní kvalifikaci skutku, za který byl v roce 2013 odsouzen k osmnácti letům vězení. Jeho návrh ale soud nakonec zamítl jako nedůvodný,“ vysvětlila mluvčí Krajského soudu v Brně, pod něhož spadá i zlínský krajský soud, Eva Sigmundová.

Případ se stal již před pěti lety, konkrétně 20. července 2012. Tehdy třiatřicetiletý Bulák se společně se svým komplicem Miloslavem Kocúrikem pokusili v rodinném domě na Valašskokloboucku, kde oba muži přechodně bydleli, bezcitným a brutálním způsobem zabít svou bytnou. Motivem tohoto útoku bylo získání peněz. Oba se na to řádně připravili. Nejprve si našli sedmdesáticentimetrový elektrický kabel, kterým chtěli bytnou uškrtit. Bulák ji nejprve vylákal do ložnice pod záminkou sexu a následně tam vstoupil i Kocúrik. Pro ženu pak nastalo půl hodinu trvající peklo. Oba muži ji rdousili, škrtili a bili. Během útoku se střídali, a nakonec se ženě snažili srazit vaz. Těžce zraněnou oběť potom bezcitně odhodili do skříně. Dům potom prohledali a ukradli 1600 korun, karty, které považovali za platební, a mobilní telefon. Nakonec dům zamkli a utekli. Napadená jen zázrakem vyvázla s lehkými zraněními.

Oba muži vyfasovali stejně vysoký trest, a to 18 let ve vězení. A tam tito oba nebezpeční násilníci zřejmě ještě pěkných pár let zůstanou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam