Hospodaření zlínské nemocnice se podařilo dostat do plusu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 8. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zastupitelstvo schválilo hospodaření krajských nemocnic, všechny jsou ke konci září v plusu. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně je v plusu 2,3 miliony korun, Uherskohradišťská nemocnice 39,4 milionu korun, Kroměřížská nemocnice 11,6 milionu korun a Vsetínská nemocnice 20,7 milionu korun. V celkovém meziměsíčním srovnání výsledky hospodaření všech krajských nemocnic vzrostly od konce srpna do konce září o 19,3 milionu korun.

"V dlouholetém negativním vývoji ve zlínské nemocnici, kdy měla mnohamilionové ztráty, došlo teď k obratu proto, že jsme se zaměřili především na vyjednávání s pojišťovnou a pak jsme utnuli některé náklady, které byly zbytné. Největším příkladem je kuchyně. Dnes jsme v plusu přes dva miliony korun, ale ještě není konec roku. Jsem přesvědčen, že budeme ještě v lepších kladných číslech. Nové představenstvo přitom začalo pracovat od března letošního roku, kdy už byla ztráta mínus 19 milionů korun. To znamená, že za půl roku, co nastoupilo nové vedení nemocnice, se zlepšilo hospodaření o přibližně 21 milionů korun," řekl hejtman Jiří Čunek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam