Zmatečná křižovatka v Bystřici je nyní přehlednější

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Nová okružní křižovatka byla slavnostně otevřena v Bystřici pod Hostýnem. Vznikla přestavbou špatně přehledné pětiramenné křižovatky v lokalitě zvané U Benetkového, serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Nová křižovatka zpřehlední zdejší dopravní situaci a přispěje k větší plynulosti dopravy i bezpečnosti silničního provozu. Investorem stavby za více než pět milionů korun byl Zlínský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje. Na stavbě se podílely také město Bystřice pod Hostýnem a společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž.

"Křižovatka byla před rekonstrukcí velmi nepřehledná a řidiči se zde často velice špatně orientovali. Proto je dobře, že se ji podařilo přebudovat do nové podoby a jsem moc rád, že se tak stalo s třítýdenním předstihem. Průjezd křižovatkou bude nyní snadnější jak pro místní obyvatele, tak i pro lidi projíždějící přes Bystřici například do Hostýnských vrchů nebo na poutní místo Svatý Hostýn," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Nová okružní křižovatka elipsovitého tvaru má pět větví. Povrch křižovatky je z asfaltobetonu, její středový ostrov je proveden jako vyvýšená zatravněná plocha. Křižovatka je odvodněná pomocí uličních vpustí, zaústěných do stávající kanalizace.

Během její přestavby město Bystřice pod Hostýnem provedlo stavební úpravy připojení místních komunikací, předláždění chodníků, instalaci veřejného osvětlení, přeložku sdělovacích kabelů a terénní i vegetační úpravy. Současně zde společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž realizovala opravu kanalizace a přeložku vodovodu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam