Zlínští záchranáři budou testovat elektromobil, promění ho v malou pojízdnou JIP

Foto: Skupina SYNOTFoto: Skupina SYNOT
Foto: Skupina SYNOT
Co se děje 8. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští záchranáři budou zachraňovat životy v novém elektromobilu. Vozidlo mají dlouhodobě zapůjčené a promění ho v malou pojízdnou jednotku intenzivní péče, serveru Zlin.cz to řekl šéf záchranky Josef Valenta.

Zlínští záchranáři získali nové BMW i3 v návaznosti na nedávný velmi úspěšný projekt, kdy elektromobily dostala do výpůjčky také vybraná oddělení státní i městské policie po celé republice. Kromě zlínských záchranářů budou auta nové generace testovat ještě záchranáři v dalších českých městech.

"Vozidlo bude dovybaveno tak, jako naše standardní vozidla rendez-vous. Půjde o výbavu za stovky tisíc korun. I takto malé vozidlo totiž dokáže zachraňovat lidské životy a bez nadsázky se dá označit za malou jednotku intenzívní péče," konstatoval Josef Valenta, podle něhož je možné, že k podobným typům automobilů bude směřovat vybavení záchranných služeb za pár let.

Podle výkonného ředitele společnosti Synot Auto Ivana Úlehly je moc dobře, že díky tomuto projektu testují záchranné složky auta přímo v terénu. "Díky zpětné vazbě můžeme nejlépe posoudit, co je vhodné na těchto vozidlech upravit tak, aby mohly co nejefektivněji sloužit záchranným složkám. Jsem navíc přesvědčen o tom, že by se tento typ vozidel velmi dobře uplatnil také například v lázeňských městech, kde je kladen ještě vyšší důraz na kvalitu ovzduší," poznamenal Úlehla.

Všechny zapůjčené elektromobily splňují podmínky vozidel zvláštního určení. Jsou upravené a vybavené technologiemi americké společnosti v souladu s vyhláškou pro převoz zdravotnických pracovníků i krevních derivátů. Jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz bude rovněž vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou s bezplatným tarifem.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam