Téma radiační onkologie zaujalo nejen studenty, ale i laiky

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Den otevřených dveří radiační onkologie Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně přilákal několik desítek lidí. Většinou se jednalo o studenty, přišlo však také několik zájemců z řad veřejnosti. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Pracovníci radiační onkologie si připravili pro návštěvníky čtyři stanoviště – lineární urychlovač, brachyterapii, CT a plánování - kterými je provedli. "Studenty nejvíce zajímalo, jaké máme metody měření, a protože byl k dispozici také lékař, zájemci o medicínu se vyptávali na podstatu léčby, záření nebo onkologické nemoci," uvedla radiologická fyzička Beáta Kašpárková.

Den otevřených dveří se konal již počtvrté u příležitosti Mezinárodního dne fyziků v medicíně a také v den 150. výročí narození Marie Curie Sklodowské. Cílem akce je zvýšit povědomí veřejnosti o oboru radiační onkologie, ukázat lidem, že kromě lékaře, všeobecné sestry či radiologického asistenta existují ve zdravotnictví ještě další profese jako radiologický fyzik nebo biomedicínský inženýr. Starají se o to, aby léčba zářením byla úspěšná, odpovídala nejmodernějším standardům a byla bezpečná pro pacienty i personál.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam