Stavba výběhu pro slony byla zahájena, jde o největší projekt v historii zlínské zoo

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve zlínské zoo byl ve čtvrtek v poledne slavnostně odhalen základní kámen první části projektu Karibuni - výběhu B pro slony. Jde o nejrozsáhlejší projekt v historii zoo, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Poklepání kamene se ujal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a ředitel Zoo Zlín Roman Horský. Zároveň také představili vizualizaci celého projektu.

První ze dvou výběhů pro slony, který bude stát 24 milionů korun. Sloni jej budou moci využívat již příští rok, kdy ZOO Zlín očekává narození prvního mláděte slona afrického. I když nová část zoo ještě nebude přístupná, návštěvníci do ní budou moci nahlédnout. Na výstavbu prvního výběhu pro slony naváže chovné zařízení. 

Nový areál pro slony by měl celkem stát 175 až 200 milionů korun. Sloní výběh by se měl rozkládat na pěti až šesti hektarech a výstavba by měla trvat do roku 2020. Bude jeden z největších svého druhu v Evropě. Umožní chov až osmi afrických slonů. „Celý projekt Karibuni je rozdělen do tří samostatných etap. Z toho nejvýznamnější je vybudování výběhu pro slony. Díky němu vůbec mohou setrvat sloni v ZOO Zlín a mají šanci na přirozené rozmnožování. Další vývoj projektu řešíme se zřizovatelem,“ uvedl ředitel ZOO Zlín Roman Horský.

Celý africký pavilon Karibuni se pak bude rozkládat na 21 hektarech pozemků směrem na Lukov, které se podařilo ZOO získat prakticky zdarma. Koncipovaný bude jako africké safari, kterým budou návštěvníci projíždět na malých nákladních autech a lodích. Trasa bude zavedena nejen k výběhům, ale i přímo do nich. Počítá se také se vznikem kempu se stany.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam