Uherskohradišťská nemocnice nabízí zdarma vyšetření prostaty

Charitativní akce Movember (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Charitativní akce Movember (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Charitativní akce Movember (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 10. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Vyšetření prostaty zdarma nabízí v listopadu Uherskohradišťská nemocnice. Poprvé se totiž zapojila do celosvětové charitativní akce nazvané Movember, která se snaží upozornit na prevenci rakoviny prostaty, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Movember má také snahu získat peníze. Symbolem akce se stal knír, který si muži nechávají růst až do konce listopadu. „Oddělení klinické biochemie nabízí celý listopad zájemcům zdarma a bez lékařského doporučení vyšetření prostatického specifického antigenu, které je běžně placené,“ uvedla Lipovská.

Nemocnice chce pomoct. „Chceme zvýšit povědomí o této problematice, poukázat na neinvazivní metodu vyšetření a prevencí podpořit včasný záchyt možného onemocnění. Výsledek vyšetření má pacient k dispozici ještě ten den,“ řekla primářka oddělení klinické biochemie Bronislava Rozhonová.

Zájem mužů o vyšetření je podle Lipovské obrovský. Za první týden se přišlo nechat vyšetřit zhruba 70 lidí. „Překvapilo mě, že převažují mladí muži kolem čtyřicítky. Čekala bych větší iniciativu i ze strany starších mužů,“ konstatovala Rozhonová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam