Zoo Zlín se rozšíří o africkou oblast s výběhem pro slony

Foto: Archiv ZOO ZlínFoto: Archiv ZOO Zlín
Foto: Archiv ZOO Zlín
Co se děje 10. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Novou africkou oblast nazvanou Karibuni vybuduje na ploše 21 hektarů Zoo Zlín-Lešná. Zahájila první etapu v podobě výběhu pro slony, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zoo Romana Bujáčková. Poklepání kamene se ujal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a ředitel ZOO Zlín Roman Horský. Zároveň také představili vizualizaci celého projektu.

Na nových pozemcích ve směru k obci Lukov tak byla zahájena výstavba prvního ze dvou výběhů pro slony v hodnotě kolem 24 milionů korun. Sloni jej budou moci využívat již příští rok, kdy ZOO Zlín očekává narození prvního mláděte slona afrického. I když nová část zoo ještě nebude přístupná, návštěvníci do ní budou moci nahlédnout.

V roce 2018 na výstavbu prvního výběhu pro slony naváže realizace chovného zařízení, které by mělo být dokončeno do roku 2020. Společné vnitřní ustájení pro slony bude patřit mezi tři největší zařízení svého druhu v rámci světových zoo. Celková plocha vnitřního zařízení pro slony bude činit 3 600 m2. „Celý projekt Karibuni je rozdělen do tří samostatných etap. Z toho nejvýznamnější je vybudování výběhu pro slony. Díky němu vůbec mohou sloni setrvat v ZOO Zlín a mají šanci na přirozené rozmnožování. Další vývoj projektu řešíme se zřizovatelem,“ uvedl ředitel ZOO Zlín Roman Horský.

Komplex expozic Karibuni se pak bude rozkládat na 21 hektarech pozemků směrem na Lukov, které zoo získala většinou bezplatně. Návštěvníky zavede do oblasti střední a západní Afriky a nabídne jim mimo jiné zážitek z projížďky v loďkách a náklaďácích nebo z přespání v africkém kempu. Hlavní dominantou bude chovné zařízení pro slony. Oblast se stane domovem i dalších zástupců africké fauny, a to primátů, šelem, dravců, afrických kopytníků a hrochů. „Projekt Karibuni nám dává možnost posunout význam naší zoologické zahrady na úroveň nejlepších evropských zoologických zahrad,“ doplnil ředitel zoo. Významný bude také přínos pro cestovní ruch. ZOO Zlín poskytne návštěvníkům regionu zcela nové služby a jedinečné zážitky.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam