Vánoční sbírka v Kroměříži pomůže žákům speciální školy i dětskému domovu

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 11. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížané i návštěvníci města budou moci i v letošním roce podpořit neziskové organizace vánoční sbírkou. O akci informoval server Zlin.cz mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Pokladnička bude tradičně umístěna pod vánočním stromem, který se na Velkém náměstí rozzáří ve středu 6. prosince. Výtěžek půjde spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětskému domovu Kroměříž.
"Korálky peníze využijí především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ speciální v Kroměříži. Dětský domov by ze sbírky rád financoval zájmovou činnost dětí, například box, výuku tance či pohybové aktivity a také školní výdaje vysokoškolaček, které úspěšně studují v Brně a v Praze," popsal místostarosta Pavel Motyčka.

Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. V uplynulých dvou letech si výtěžek z ní rozdělily. "Za poslední čtyři roky bylo nejvíce vybráno v roce 2015, a to 27.807 korun. Loni lidé do pokladničky vhodili celkem 26.930 korun," uvedla Petra Dolečková z finančního odboru kroměřížské radnice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam