Kraj hledá dodavatele na manažerský systém, který má hlídat hospodaření nemocnic

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 12. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Sledovat, porovnávat a vyhodnocovat důležitá data a výstupy ze všech čtyř krajských nemocnic umožní nový krajský manažerský informační systém pro oblast zdravotnictví. Serveru Zlin.cz o něm řekl Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Zlínskému kraji bude zmíněný systém podle Vandíka dodávat relevantní podklady a informace pro manažerské rozhodování kraje, a to jak z pohledu ekonomických dat, tak z hlediska produkce zdravotní péče a její kvality.

"Při plánování tohoto systému jsme hledali vhodný dotační titul, který nám pomůže řešení financovat. Budeme zpracovávat projekt do Integrovaného regionálního operačního programu," řekl hejtman Jiří Čunek, který má krajské zdravotnictví na starosti. Předpokládaná hodnota zakázky je 17,6 milionu korun. Zakázka je realizována formou otevřeného nadlimitního řízení. "Musíme nastavit systém, který zabrání hackerským útokům, bude dobře ošetřeno nakládání s osobními daty a data na výstupu musí být v takovém formátu, abychom mohli hospodaření nemocnic lépe řídit," dodal hejtman.

Dohled nad hospodařením nemocnic pomůže k zajištění maximalizace jejich příjmů a optimalizace nákladů. Týkat se to bude zdravotnických výkonů, nákupů, efektivity využívání lidských zdrojů a přístrojů i kvality poskytovaných zdravotních služeb.

Podle Čunka by realizace měla začít příští rok, záležet ovšem bude na datu schválení dotace. Předpokládá se, že plně funkční systém bude do konce roku 2018.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam