Farář a básník Miloš Vavrečka představí v Hradišti svou novou sbírku

Bosky do nebe (Foto: Farní sbor Českobratrské církve evangelické)Bosky do nebe (Foto: Farní sbor Českobratrské církve evangelické)
Bosky do nebe (Foto: Farní sbor Českobratrské církve evangelické)
Co se děje 13. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Novou básnickou sbírku uvede v úterý 21. listopadu v uherskohradišťské kavárně Cafe 21 evangelický farář a básník Miloš Vavrečka. Server Zlin.cz o tom informovala za pořadatele Jitka Voglová.

Představení básnické sbírky a také autorské čtení se uskuteční v rámci takzvané biblické hodiny, kterou se v tomto roce uherskohradišťští evangelíci rozhodli jednou v měsíci uspořádat v útulné kavárně v prostorách bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí a pozvat na ni také lidi mimo vlastní církev.

Po úspěšné říjnové besedě s jiným farářem Českobratrské církve evangelické (ČCE) - druhou profesí psychologem Ivanem Ryšavým, který se zaměřil na téma spirituální výchovy v rodině a seznámil veřejnost s knihou svého kolegy Pavla Říčana, budou mít tentokrát návštěvníci možnost poslechnout si básně z nově vydané knihy Miloše Vavrečky, faráře ze Zádveřic u Zlína, nazvané Bosky do nebe. A mohou si s ním pak také popovídat, o básních i o čemkoli jiném.

Miloš Vavrečka se narodil v padesátých letech na severu Moravy. Než se dostal ke studiu teologie, prošel si různými profesemi. Protože nepatřil k těm politicky pohodlným, nevyhnul se ani práci dělníka v těžkém průmyslu v Ostravě. Křesťanstvím se nechal oslovit v osmdesátých letech, kdy vstoupil do farního sboru v Opavě. Při zaměstnání se aktivně připravoval na službu kazatele. V letech 1992 až 1999 vystudoval Evangelickou teologickou fakultu UK v Praze a od roku 1992 pracoval jako farář ČCE, nejdříve v Rýmařově, později ve Vizovicích a v současné době v Zádveřicích-Rakové.

První sbírka poezie nazvaná Otevřeno, prosím mu vyšla v roce 2009, další s názvem Třináctá komnata o pět let později. Po třech letech vydává Vavrečka třetí a nazval ji Bosky do nebe.

"Nakolik mohou tiché verše oslovit člověka i dnes, kdy je prostor kolem nás zaplněn slovy, jejichž původní význam už se dávno vyprázdnil, a kdy se i věci jako štěstí, naděje, touha nebo víra vyjadřují spíš v číslech a křičí se z billboardů, letáků a politických debat? Zkuste posoudit sami," pozvala na akci Voglová.

Čtení začíná v Cafe 21 v úterý 21. listopadu v 17 hodin. Na klavír bude Miloše Vavrečku, případně další recitátory doprovázet zlínský hudebník Michal Vilím.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam