Třídenní volno bude ve Zlínském kraji plné akcí

Workshop Vytvoř si vlastní film (Foto: Filmový uzel Zlín)Workshop Vytvoř si vlastní film (Foto: Filmový uzel Zlín)
Workshop Vytvoř si vlastní film (Foto: Filmový uzel Zlín)
Co se děje 13. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

VÝCHODNÍ MORAVA – O den volna více, díky státnímu svátku v pátek 17. listopadu, nabízí nadcházející týden. Využijte volna k návštěvě některé ze zajímavých akcí, které nabízí Východní Morava, vzkázal veřejnosti prostřednictvím serveru Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V Obchodním domě 13 (bývalý tovární areál) ve Zlíně je až do 20. listopadu k vidění výstava Fenomén Igráček, která představuje legendární hračku. Vystaveny jsou i unikátní Igráčky v podobě Tomáše Bati a Emila Zátopka. Otevírací doba je od 10 do 18 hodin každý den kromě neděle. Vstupné je 30 korun.

Až do středy 15. listopadu je možné navštívit v Alternativě ve Zlíně výstavu fotografií Téthys – podmořský svět. Jejich autorem je Tomáš Kotouč. Otevřeno je od 8 do 17 hodin kromě polední přestávky.

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti zve na přednášku Slovácko v kinematografii, uskuteční se ve středu v 17 hodin. O tématu bude hovořit Petr Slinták. Vstupné je 30 korun.

Ve čtvrtek 16. listopadu se uskuteční v Kunovicích u Uherského Hradiště 12. lampionový průvod. Sraz účastníků je u Základní školy Červená v 17 hodin.

Knihovna Kroměřížska v Kroměříži pořádá ve čtvrtek přednášku na téma domácí násilí. Povede ji Jarmila Hasoňová z Centra poradenství pro rodinné a partnerské vztahy. Začátek je v 16.30, vstup bude zdarma.

Ve sváteční pátek 17. listopadu se uskuteční v Přístavu Staré Město u Uherského Hradiště tradiční Zabíjačkové hody. Připraven bude od 10 hodin bohatý program a bohaté občerstvení.

Ranč Kostelany na Kroměřížsku láká na husí hody, navštívit je můžete od pátku 17. do neděle 19. listopadu. Pochutnávání na podzimních dobrotách zpříjemní i cimbál.

Klub Starý pivovar Kroměříž zve v pátek na vzpomínkovou akci Světlo pro Kryla. Začátek je v 17 hodin. Už od 9 hodin dopoledne je otevřena exozice věnovaná Karlu Krylovi.

V sobotu 18. listopadu vystoupí v klubu Tři opice ve Vsetíně písničkář Jaroslav Hutka. Jeho koncert začne v 20.00. Vstupenka stojí 150 korun.

Filmový uzel Zlín pořádá v pátek 17., v sobotu 18. a v neděli 19. listopadu workshop Vytvoř si vlastní film. Program je vhodný pro děti a dospělé od 5 do 100 i více let. V pátek bude workshop otevřený od 10 do 17 hodin, v sobotu i v neděli se pak program uskuteční od 12 do 17 hodin.

Neobvyklý hudební zážitek nabídne koncert 31. Sbormistrovského kurzu v neděli ve 13.30 v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem. Milovníky vážné hudby čekají mimo jiné ukázky estonské duchovní muziky různých období, které pod vedením estonské dirigentky provede asi šedesátičlenný pěvecký, na klavír a varhany je doprovodí hudební pedagogové Ester a Ladislav Moravetzovi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam