Protidrogový vlak zastaví i ve Vsetíně

Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)
Co se děje 13. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

VSETÍN - Téměř 250 žáků osmých tříd vsetínských základních škol, ale i žáků víceletého Masarykova gymnázia, bude ve středu 15. listopadu moci díky štědrému daru společnosti Climax Vsetín navštívit Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN. Od 16.20 do 19.30 pak bude vlak přístupný i veřejnosti, řekla serveru Zlin.cz Adéla Kousalová ze vsetínské radnice.

Jedná se o unikátní a inovativní projekt protidrogové prevence pro školy a rodiny, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog. Jeho podstatou je interaktivita a zapojení všech smyslů.

"Dopolední část je určena pro žáky vsetínských škol a odpoledne pak bude vlak vyhrazen pro zaměstnance a rodinné příslušníky společnosti Climax Vsetín, která uhradila náklady za jeho pronájem," informovala místostarostka Simona Hlaváčová a dodala: "Nesmírně si vážíme přístupu vedení společnosti Climax, které nás s nabídkou oslovilo."

Základem projektu je protidrogový vlak, tedy multimediální mobilní vlaková souprava, která nabízí jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání. Myšlenkou je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivně tak ovlivnit jeho pohled na zdravý životní styl i prevenci závislostního chování.

Prostory protidrogového vlaku jsou multifunkční a umožňují provádění programů pro školy, pro rodiny s dětmi, širší veřejnost i pro zaměstnanecké kolektivy.

Protidrogový vlak tvoří celkem šest vagónů. V jednotlivých vagónech návštěvníci procházejí příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech protidrogového vlaku. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách probíhá interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učeni.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam