Potravinová banka v Otrokovicích pořídila auto, bude s ním objíždět supermarkety

Foto: Potravinová banka Zlínského krajeFoto: Potravinová banka Zlínského kraje
Foto: Potravinová banka Zlínského kraje
Co se děje 13. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE - Potravinová banka ve Zlínském kraji zachraňuje jídlo před zbytečnou likvidací a pomáhá lidem, kteří trpí nedostatkem potravin. Díky investiční dotaci Ministerstva zemědělství zakoupila užitkový vůz Renault Master pro svážení přebytků potravin ze supermarketů a od výrobců, informoval server Zlin.cz předseda Potravinové banky Zlínského kraje Michal Trčálek.

Potravinová banka provozuje svůj sklad v budově otrokovického městského úřadu. "Jen za loňský rok získala 23,5 tuny potravin, které prostřednictvím charitativních organizací a sociálních odborů rozdala 5 300 osobám v potravinové nouzi. V letošním roce se výrazně rozšířilo množství darovaných potravin i spolupracujících obchodů. I proto ke své práci nezbytně potřebuje pořádné auto s chladící nástavbou. To se díky podpoře Ministerstva zemědělství podařilo," řekl Trčálek.

Od ledna 2018 budou všechny obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 m2 povinny darovat charitativním organizacím neprodejné potraviny, které by jinak skončily na skládkách. Vyplývá to z novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Potravinová banka ve Zlínském kraji je tak podle slov svého předsedy na tuto spolupráci připravená.

 

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam