Nehoda vlaku s nákladním vozem v Želechovicích nad Dřevnicí si vyžádala několik zranění

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 13. 11. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍNSKO - V 7.36 hodin přijalo operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě vlaku s nákladním automobilem v Želechovicích nad Dřevnicí. Na místo okamžitě vyjeli hasiči ze stanice Zlín se dvěma cisternovými vozy a speciálním technickým kontejnerem. O události byli okamžitě informováni také hasiči SŽDC.

Jednotka HZS Zlínského kraje byla na místě do šesti minut. Jak bylo zjištěno, na železničním přejezdu se střetnul nákladní kontejnerový automobil Volvo s projíždějícím osobním vlakem. Řidiče nákladního vozu nebylo nutné vyprošťovat a se zraněním si jej převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Video

Ve vlaku, kde v době nehody cestovalo celkem 52 osob, došlo ke zranění jedné dospělé osoby a jednoho dítěte. Po prvotním ošetření byli odvezeni do nemocnice.

Zdemolovaný automobil byl zajištěn proti možnému vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny byly zachyceny pomocí speciálních sorpčních látek. Po příjezdu jednotky hasičů SŽDC jim bylo místo havárie předáno a jednotka HZS kraje se v 9:44 hodin vrátila zpět na svou základnu.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam