Zavést MHD uvnitř nemocnice nebude snadné

Krajská nemocnice T. Bati (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Krajská nemocnice T. Bati (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Krajská nemocnice T. Bati (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 14. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Analýza dopravy a parkování v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně ukázala, že realizace trasy MHD uvnitř nemocnice nebude jednoduchá. Firma, která analýzu prováděla, tak doporučila i variantu zastávek podél nemocnice směrem k Příluku, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Analýza podle mluvčí nemocnice odhalila zajímavá čísla. V běžný pracovní den přijde do nemocnice přes 3 200 pěších návštěvníků, z toho 26 procent využívá MHD, zbytek jsou lidé parkující mimo areál a pěší. Denně do nemocničního areálu přijede na 2 400 automobilů a necelá stovka cyklistů. Největší nápor všech zmíněných kategorií je mezi 6. a 7. hodinou ranní a 15. a 16. hodinou odpolední.

"Linka MHD v nemocnici nebo těsně u ní by mohla výrazně snížit počet aut v areálu. Narazili jsme ale na problém trasy případného autobusu – průjezd nemocničním areálem není možný bez stavebních úprav. Například některé zatáčky jsou příliš úzké. Proto zvažujeme i variantu vytvoření zastávek podél nemocnice," řekl ekonomicko provozní náměstek zlínské nemocnice Vlastimil Vajdák a dodal, že ještě budou na programu další jednání s městem Zlínem. "Do konce roku bychom snad mohli mít jasno," konstatoval.

Změny se budou týkat také parkování. Nemocnice má v plánu v příštím roce vytvořit další parkovací plochy a optimalizovat parkovací stání pacientů a zaměstnanců zlínské nemocnice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam