Opilec zaútočil na strážníka pěstmi, pořádně se mu to vymstilo

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 14. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Nejprve si opilý cizinec (38) v Otrokovicích dovoloval na staršího muže se psem a později i na strážníka. Rána pěstí do krku policisty ho ale přijde pěkně draho, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Strážníci vyjeli řešit dopravní přestupek. Přitom si jeden z nich všiml, že kolem prochází starší muž se psem a za ním jde mladší, zjevně opilý muž, který na něj neustále doráží a křičí. Protože křik neustával a starší muž se snažil od agresivního muže odejít, strážník k oběma mužům přišel a mladšího z nich vyzval, aby se uklidnil. To ho zřejmě rozlítilo, protože svou agresi obrátil proti strážníkovi a začal ho častovat vulgárními výrazy. Po chvíli dokonce na strážníka vztáhl ruku a udeřil ho zezadu do krku.

"Strážník zareagoval bleskově, svedl muže na zem a zavolal policisty. Ti u agresora naměřili více než dvě promile alkoholu, zadrželi ho a převezli do policejní cely. Pár dní nato podali návrh na jeho umístění do vazby, který však soudce okresního soudu neakceptoval a poslal muže na svobodu," upřesnila Kozumplíková.

Obviněný se ke svému jednání přiznal. V současné době je stále ještě v podmínce za předchozí násilnou trestnou činnost. Hrozí mu tak až čtyři roky vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam