Lektoři zlínské univerzity začnou přednášet na středních školách, chtějí tak přilákat nové studenty

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 14. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zcela unikátní projekt nazvaný Věda na přání spouští Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Lektoři ze zlínské vysoké školy začnou přednášet na středních školách, aby mladé lidi přesvědčili o tom, že přírodní vědy nejsou nuda, serveru Zlin.cz to za fakultu uvedla Iva Čermáková.

"Stačí pár kliků na webu www.vedanaprani.cz, vybrat z široké nabídky témat z oblasti chemie, biologie nebo fyziky, a na střední školu dorazí přednášet jeden z lektorů zlínské univerzity," upřesnila Čermáková.

Cílem projektu je zpestřit středoškolskou výuku, doplnit teorii o praxi a atraktivní formou prezentovat přírodní vědy. V nabídce jsou bezplatné kurzy z oblastí, jejichž základem je biologie, chemie a fyzika, vedené zkušenými lektory z řad vyučujících na Fakultě technologické UTB.

"Chceme ukázat, že věda není nuda, ale že je zábavná a není třeba se jí bát," vysvětlila Čermáková s tím, že na nových stránkách si mohou učitelé nebo studenti objednat přednášku univerzitních odborníků, vybrat si z nabízených asi 30 témat a zvolit si vyhovující termín a čas přednášky. Rezervační systém je velmi přehledný a jednoduchý. A vše je pro zúčastněné školy zdarma.

Mezi tématy jsou například populárně-vědecké přednášky Jak napodobujeme přírodu, Není sýr jako sýr, Svět očima mravence či Nanotechnologie v životním prostředí. Přednášky si mohou objednat buď středoškolští učitelé nebo i přímo jejich studenti. V tom případě fakulta kontaktuje příslušnou školu s informací, že její studenti o přednášky mají zájem a domluví se s vyučujícím na výběru tématu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam