Zlínští filharmonici sklidili v Koreji obrovský úspěch

Foto: Filharmonie Bohuslava MartinůFoto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Kultura 15. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Velký úspěch - tak hodnotí Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) své turné v Korejské republice, ze kterého se v těchto dnech vrátila. Server Zlin.cz  tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Zlínskému orchestru aplaudovaly vyprodané sály. Filharmonici se představili v pěti jihokorejských městech - Soul, Icheon, Busan, Je-ju a Ulsan. Návštěvníkům představili především českou hudbu. "Posluchači v krásných velkých sálech uslyšeli Vltavu od Bedřicha Smetany a Novosvětskou symfonii od Antonína Dvořáka, ale také Rachmaninův klavírní nebo Glazunovův houslový koncert," sdělil Josef Němý, ředitel zlínské filharmonie. Vrcholem turné bylo podle něj vystoupení v Ulsanu, kde se FMB dočkala za svůj výkon bouřlivých ovací od 1 600 posluchačů.

Turné bylo pro filharmoniky náročné, zejména kvůli cestování. Jen v Koreji orchestr absolvoval pět koncertů v pěti dnech v pěti různých městech. Svá vystoupení FMB využila i k prezentaci nejzajímavějších míst města Zlína a Zlínského kraje, a to formou fotografických bannerů. "Tuto propagaci našeho města a regionu, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Českým centrem v Soulu před koncerty v Busanu a Ulsanu, zvýraznilo vystoupení šesti hudebníků našeho orchestru. Posluchačům představili  program nejznámějších lidových písní našeho regionu," doplnil Josef Němý.

V Asii filharmonici vystoupili za podpory města Zlína a Zlínského kraje. Na místě měli podporu i velvyslance České republiky v Koreji Tomáše Husáka, který se zúčastnil všech koncertů. Po závěrečném z nich označil turné za reprezentaci ČR.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam