Ve Zlíně bude pro studenty přehlídka středních škol a burza práce

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 18. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Burzu práce a přehlídka středních škol pro studenty bude v úterý ve Zlíně. Uskuteční se v prostorách Baťova institutu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Akce začne v 9.00 a skončí v 17.00. Jejím pořadatelem je Úřad práce České republiky, vstupné je zdarma. Záštitu nad ní převzal radní kraje zodpovědný za školství Petr Gazdík. „Rozhodnout o volbě takového studia a řemesla, které by co nejlépe vyhovovalo povaze a schopnostem konkrétního dítěte, bývá často velký oříšek,“ uvedl Gazdík.

Podle něj je dobré, když mají rodiče i žáci co nejvíc informací o všech studijních možnostech v kraji včetně kvalifikovaného poradenství. Mohou tak zodpovědně rozhodnout. Budu rád, když i tato burza práce a přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání, které je bude bavit a najdou se v něm,“ řekl Gazdík.

Při celodenní přehlídce škol budou mít také mladí zájemci možnost komunikovat s personalisty zúčastněných firem a předat jim svůj životopis. „Budou moct využít poradenství jednotlivých oddělení úřadu práce týkající se možností zaměstnání včetně práce v zahraničí, rekvalifikací a projektů aktivní politiky zaměstnanosti,“ dodala Janečková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam