Zlínští filharmonici uctí památku německého romantického skladatele

Marek Kozák (Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů)Marek Kozák (Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů)
Marek Kozák (Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů)
Kultura 19. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Filharmonie Bohuslava Martinů chystá na středu 22. listopadu koncert věnovaný 170. výročí úmrtí Felixe Mendelssohna – Bartholdyho, jednoho z nejvýznamnějších německých romantických skladatelů. Koncert se uskuteční ve Velkém sále Kongresového centra Zlín v 19.00 hodin, serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

"Úvodní skladbou bude předehra Klid moře a šťastná plavba. Bezvětří, které znázorňuje začátek předehry, není pro lodě štěstím, proto i začátek skladby je chmurně laděný," podotkla Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu Filharmonie Bohuslava Martinů.

Svůj první klavírní koncert Mendelssohn napsal během své cesty po Itálii v letech 1830 – 1831, premiéroval jej v Mnichově. Vyznačuje se oslnivou technikou. "My jej uslyšíme v podání mladého klavíristy, vítěze soutěže Pražského jara 2016 a semifinalisty Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě, Marka Kozáka," doplnila Dagmar Garguláková.

Další cesta, tentokrát po Skotsku, inspirovala Mendelssohnovu Třetí symfonii. Ve Skotsku působí i mladý talentovaný dirigent Jiří Rožeň, jako asistent šéfdirigenta BBC Scottish Symphony Orchestra. Stal se finalistou prestižních dirigentských soutěží Donatella Flick LSO Conducting Competition 2014 a Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award 2015.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam