Ve zlínské Alternativě vystoupí legenda českého folku

Alternativa (Foto: www.ic-zlin.cz)Alternativa (Foto: www.ic-zlin.cz)
Alternativa (Foto: www.ic-zlin.cz)
Kultura 20. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dalším z hvězdných hostů Černého večera bude ve zlínské Alternativě legenda české folkové písně Vladimír Merta. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Jednasedmdesátiletý Vladimír Merta je tvůrce obdařený mnoha talenty. Vystudoval architekturu (v roce 1971 absolvoval na ČVUT), je znám jako filmový režisér (v letech 1971 – 1976 studoval na FAMU), zabývá se fotografií, bohatá je i jeho publicistická činnost. Známá je i jeho hudební a výtvarná tvorba.

"Zásadní je však jeho činnost hudební. Kromě toho, že je autorem nepřeberného množství poetických písní a velkého počtu scénických hudeb, je také excelentní hráč na více nástrojů a improvizátor. Na Černém večeru se představí v této své málo vídané syrové a divoké poloze multiinstrumentalisty. Pro milovníky klasiky ale zazní i jeho písně – je tedy na co se těšit," poznamenal Fabián.

Ve zlínské Alternativě bude Vladimír Merta hostem pořadu Černý večer 27. listopadu v 18.00 hodin. Vstupné stojí 70 korun, studenti a senioři pak zaplatí 20 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam