Fatra staví novou válcovnu, práci v ní najde více než stovka lidí

Fatra Napajedla (Foto: Archiv Fatra)Fatra Napajedla (Foto: Archiv Fatra)
Fatra Napajedla (Foto: Archiv Fatra)
Politika a ekonomika 20. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

NAPAJEDLA –  Více než stovku nových lidí bude přijímat napajedelský výrobce plastů, společnost Fatra. Firma totiž ve svém areálu buduje novou válcovnu za 1,4 miliardy korun, která bude hotova již za dva roky. Společnost si od této investice slibuje výrazné navýšení svých tržeb. Její obrat by tak měl přesáhnout 5 miliard korun.

Výstavba nové válcovny už je nyní v plném proudu. „Během let 2015 a 2016 jsme úspěšně prošli náročným procesem EIA, který posuzoval vliv nové investice na životní prostředí. V současné době již probíhá první fáze výstavby,“ uvedl generální ředitel Fatry Pavel Čechmánek.

Nová hala by měla být hotova v listopadu roku 2019, naplno se rozjede výroba až za dalších šest let. Do té doby by společnost chtěla plně obsadit všechny volné pracovní pozice. Už nyní běží pracovní pohovory. „Volná místa stále ještě jsou. Pracovat v nové válcovně bude výhodou i pro samotné zaměstnance – získají tu nové zkušenosti a vyzkouší si práci s nejmodernějšími technologiemi. Z hlediska jejich vlastního rozvoje je to přínos. Benefitem bude určitě i úplně nové pracoviště,“ míní Čechmánek. Uplatnění zde najdou jak dělnické profese, tak i specializované inženýrské.

Veškeré technologie nové válcovny přiveze přes 150 kamionů. Komplex nejmodernějšího vybavení přitom zahrnuje válcovací a laminační linku, převíjecí a balící linky, energetické a logistické zázemí a úsek pro recyklaci. Fatra je tradičním výrobcem izolačních fólií a doplňků pro stavebnictví, vyráběných pod značkou Fatrafol. Hydroizolační fólie Fatrafol lze najít například na Wimbledonském stadionu, olympijském stadionu v Londýně nebo na pražském Tančícím domě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam