Řidiče překvapilo náledí. Nehody se obešly bez vážných zranění.

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 20. 11. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO - Dnes od 6.23 hodin zasahovali hasiči u nehody dvou nákladních vozidel u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na Kroměřížsku.

Zprávu o nehodě dvou nákladních vozidel mezi Břestem a Říkovicemi přijali hasiči v 6.11 hodin. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Kroměříž s technickým chemickým automobilem, s cisternovou stříkačkou a dopravním automobilem.

Hasiči průzkumem zjistili, že na silniční komunikaci na nadjezdu je náledí. V prostoru mezi nadjezdem a křižovatkou ve směru na obec Žalkovice, byly mimo silniční komunikaci dva nákladní automobily. Řidiči nebyli zraněni. Jeden nákladní automobil měl utrženou palivovou nádrž o velikosti 550 listrů nafty. Druhý blokoval návěsem jeden jízdní pruh. Z poškozené nádrže nafta vytékala do půdy a do vodoteče. Hasiči vodoteč přehradili a uniklou naftu zasypali sypkou sorbční látkou. Dále provedli protipožární opatření.

Na místo se dostavila Policie České republiky, zástupce Odboru životního prostředí města Kroměříž a pracovníci společnosti Správa a údržba silnic Zlínska s.r.o. Příslušníci policie s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Silnice v místě nehody byla oboustranně uzavřena.

Na nadjezdu v době likvidačních prací došlo k nehodě dodávkového vozu Citroen. Řidič opět nebyl zraněn. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sypkým sorbetem.

Vyproštění poškozených nákladních vozidel se zajišťují majitelé přepravních společností.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam