Řidiče překvapilo náledí. Nehody se obešly bez vážných zranění.

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 20. 11. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO - Dnes od 6.23 hodin zasahovali hasiči u nehody dvou nákladních vozidel u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na Kroměřížsku.

Zprávu o nehodě dvou nákladních vozidel mezi Břestem a Říkovicemi přijali hasiči v 6.11 hodin. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Kroměříž s technickým chemickým automobilem, s cisternovou stříkačkou a dopravním automobilem.

Hasiči průzkumem zjistili, že na silniční komunikaci na nadjezdu je náledí. V prostoru mezi nadjezdem a křižovatkou ve směru na obec Žalkovice, byly mimo silniční komunikaci dva nákladní automobily. Řidiči nebyli zraněni. Jeden nákladní automobil měl utrženou palivovou nádrž o velikosti 550 listrů nafty. Druhý blokoval návěsem jeden jízdní pruh. Z poškozené nádrže nafta vytékala do půdy a do vodoteče. Hasiči vodoteč přehradili a uniklou naftu zasypali sypkou sorbční látkou. Dále provedli protipožární opatření.

Na místo se dostavila Policie České republiky, zástupce Odboru životního prostředí města Kroměříž a pracovníci společnosti Správa a údržba silnic Zlínska s.r.o. Příslušníci policie s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Silnice v místě nehody byla oboustranně uzavřena.

Na nadjezdu v době likvidačních prací došlo k nehodě dodávkového vozu Citroen. Řidič opět nebyl zraněn. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sypkým sorbetem.

Vyproštění poškozených nákladních vozidel se zajišťují majitelé přepravních společností.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam