V Kroměřížské nemocnici lidem zdarma vyšetří plíce

Ilustrační foto (Foto: Kroměřížská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Kroměřížská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Kroměřížská nemocnice)
Co se děje 21. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská nemocnice chystá na středu 22. listopadu akci, v rámci které nabídne lidem bezplatné vyšetření plic. Serveru Zlin.cz to řekla PR manažerka Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Jedná se o další z řady osvětových akcí, jejichž cílem je prevence vážných onemocnění. Pokud si lidé budou chtít nechat plíce zkontrolovat, mohou tak učinit bez předchozího objednání a za vyšetření na příznaky takzvané chronické obstrukční plicní nemoci nezaplatí ani korunu.

"Plicní ambulance bude zájemcům k dispozici v tomto dnu od 7.00 do 14.30 hodin a nabídne cílená vyšetření plic. Ta jsou určena jak pro ty, kteří na sobě pozorují dechové potíže, tak pro zájemce, kteří chtějí zjistit, jak na tom aktuálně jejich plíce jsou," upřesnila Veronika Klímová.

Chronickou obstrukční plicní nemocí jsou ohroženi především kuřáci nebo lidé, kteří pracují v zakouřeném či prašném prostředí, nebo v rámci svého povolání manipulují s chemikáliemi. A právě zejména pro tyto rizikové osoby jsou tyto preventivní dny určeny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam