Ve zlínské nemocnici přestane fungovat infekční oddělení

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 22. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Infekční oddělení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně ukončí letos provoz. Serveru Zin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Infekční oddělení ukončí svůj provoz ve zlínské nemocnici k 31. prosinci. Stejně jako v Kroměřížské a Vsetínské nemocnici zůstane ve Zlíně pouze ambulantní provoz. Infekční lůžkové oddělení bude jako jediné v kraji mít Uherskohradišťská nemocnice.

Podle analýzy fungování infekčních oddělení a ambulancí v kraji bude lůžková kapacita 30 lůžek v Uherskohradišťské nemocnici dostačující pro celý Zlínský kraj. „Pacientovi se samozřejmě dostane stejně kvalitní péče jako předtím. Jen ho v případě nutnosti hospitalizace převezou ze Zlína do Uherského Hradiště," uvedl Radomír Maráček, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati.

Na lůžkovém oddělení jsou hospitalizovaní například pacienti se závažnými průjmovými onemocněními, s infekčními záněty jater, infekční mononukleózou, infekcemi nervové soustavy, infekcemi kůže, těžšími průběhy spály, neštovic a podobně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam