Do Zlína se sjedou gumárenští odborníci

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 22. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pořadí 4. ročník odborného gumárenského semináře Gumference se uskuteční tento čtvrtek 23. listopadu v budově Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Akce se zúčastní vědečtí odborníci a také zástupci gumárenského průmyslu z několika společností, server Zlin.cz o tom informovala PR manažerka Petra Svěráková.

Tématem letošního semináře je Fenomén stárnutí pryže. V průběhu celého dne zazní celkem osm odborných přednášek, přihlášena je asi stovka účastníků.

Hovořit bude například profesor Alexander Lion z Universität der Bundeswehr München, a to na téma Modelování krystalizace pryže při deformaci a termálního působení. Touto přednáškou otevře dveře do termálních problémů, které jsou hlavním činitelem v procesu stárnutí pryže. Dr. Michael Johlitz naváže přednáškou popisující základní postupy pro charakterizaci procesu stárnutí v polymerech nejen z experimentálního, ale také i z numerického pohledu. Dále bude navazovat přednáška Dr. Radka Stočka popisující základní lomové mechanismy, které jsou vždy doprovodným mechanismem při procesu stárnutí pryže.

„Tyto přednášky, které jsou meritem projektu Česko-bavorské spolupráce a demonstrují výsledky dosažené v tomto projektu, budou konfrontovány s dalšími tématy zabývajícími se procesem stárnutí pryže. Závěrečnou přednášku přednese profesor Vratislav Ducháček, který propojí dosažené poznatky převážně z experimentálních měření s chemickou podstatou daného procesu," řekl za organizátory akce Radek Stoček z Centra polymerních systémů UTB Zlín, který se tématu pryže intenzivně věnuje.

Gumárenství má ve zlínském regionu dlouholetou tradici již 85 let, tedy od roku 1932.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam