Do Zlína se sjedou gumárenští odborníci

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 22. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pořadí 4. ročník odborného gumárenského semináře Gumference se uskuteční tento čtvrtek 23. listopadu v budově Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Akce se zúčastní vědečtí odborníci a také zástupci gumárenského průmyslu z několika společností, server Zlin.cz o tom informovala PR manažerka Petra Svěráková.

Tématem letošního semináře je Fenomén stárnutí pryže. V průběhu celého dne zazní celkem osm odborných přednášek, přihlášena je asi stovka účastníků.

Hovořit bude například profesor Alexander Lion z Universität der Bundeswehr München, a to na téma Modelování krystalizace pryže při deformaci a termálního působení. Touto přednáškou otevře dveře do termálních problémů, které jsou hlavním činitelem v procesu stárnutí pryže. Dr. Michael Johlitz naváže přednáškou popisující základní postupy pro charakterizaci procesu stárnutí v polymerech nejen z experimentálního, ale také i z numerického pohledu. Dále bude navazovat přednáška Dr. Radka Stočka popisující základní lomové mechanismy, které jsou vždy doprovodným mechanismem při procesu stárnutí pryže.

„Tyto přednášky, které jsou meritem projektu Česko-bavorské spolupráce a demonstrují výsledky dosažené v tomto projektu, budou konfrontovány s dalšími tématy zabývajícími se procesem stárnutí pryže. Závěrečnou přednášku přednese profesor Vratislav Ducháček, který propojí dosažené poznatky převážně z experimentálních měření s chemickou podstatou daného procesu," řekl za organizátory akce Radek Stoček z Centra polymerních systémů UTB Zlín, který se tématu pryže intenzivně věnuje.

Gumárenství má ve zlínském regionu dlouholetou tradici již 85 let, tedy od roku 1932.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam