Pěstitele marihuany ze Zlínska prozradil nezvykle velký odběr elektřiny

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 23. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští kriminalisté mají za sebou velký úspěch - podařilo se jim odhalit pěstitele marihuany, který měl u sebe rostliny v hodnotě půl milionu korun. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na případu pracovali policisté z oblasti toxikomanie dlouhých osm měsíců. "Koncem loňského roku jsme obdrželi oznámení o podezřele vysokém odběru elektrické energie v rodinném domě na Zlínsku, kterým se kriminalisté začali zabývat. Jednatřicetiletý muž, který konkrétní rodinný dům obýval, nám rozhodně nebyl neznámý," podotkla Kozumplíková.

Během domovní prohlídky prohledali policisté dvě nemovitosti podezřelého muže, který jim dobrovolně vydal veškerý svůj poklad v podobě plně funkční pěstírny konopí ve sklepení rodinného domu. Policisté sklidili asi 100 rostlin konopí vysokých 50 – 60 cm, po jejichž usušení by výrobce mohl získat kilogram drogy. Rostlinám se výborně dařilo v uměle vytvořené místnosti kompletně vybavené vzduchotechnikou, ventilátory a sodíkovými lampami. Kromě živých rostlin bylo ve dvou nemovitostech také 5 kilogramů sklizené úrody v plastových pytlích a nádobách. Celkově obsahovaly všechny sušené rostliny téměř půl kilogramu psychotropní látky THC. Prodejem uskladněného a vypěstovaného množství drogy by muž mohl získat až půl milionu korun.

Pěstitel marihuany byl v loňském roce odsouzený za trestný čin výtržnictví se zkušební dobou až do roku 2018. Další trestné činnosti se tak dopouštěl v době trvání podmíněného trestu. Nyní mu za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí až desetileté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam