Zlínský penzion pro seniory si od kraje převezme město

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 23. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Bezúplatný převod domu číslo 292 a souvisejících nemovitostí v Broučkově ulici ve Zlíně do majetku statutárního města Zlína schválili krajští zastupitelé. Jedná se o penzion pro seniory, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Krajská rada zároveň doporučila schválit na prosincovém zasedání i převod movitého majetku, který je v objektu užíván. Bytový dům je ve vlastnictví Zlínského kraje, ale dlouhodobě se jednalo o jeho převodu na město, zatím však bezvýsledně. Až nyní se politici obou institucí dohodli. Informovala o tom radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Kraj zřizoval v minulosti několik velkých i menších penzionů pro seniory. Ty byly s účinností zákona o sociálních službách přeměněny v chráněná bydlení a postupně nabídnuty a předány městům či obcím, na jejichž území se zařízení nacházejí. Poslední zbývající chráněné bydlení – v Broučkově ulici ve Zlíně – bylo v pololetí roku 2012 rozhodnutím orgánů kraje změněno na bytový dům určený pro bydlení příjemců starobního či invalidního důchodu. To však bylo považováno za nesystémové, a proto byla od té doby několikrát opakována jednání kraje se statutárním městem Zlín o převodu, dlouho neúspěšně, až teprve nyní došlo k dojednání převodu," řekla radní Michaela Blahová.

Dům v Broučkově ulici včetně vybavení společných prostor má kraj bezúplatně předat městu s účinností od 1. února 2018, samozřejmě za předpokladu, že celý převod schválí orgány Zlínského kraje i statutárního města Zlína.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam