Zlínská galerie připravuje večer věnovaný vzpomínce na Jiřího Koláře

Foto: 14|15 Baťův institutFoto: 14|15 Baťův institut
Foto: 14|15 Baťův institut
Kultura 24. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Večer věnovaný vzpomínce na významného básníka a výtvarníka Jiřího Koláře chystá na pátek Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Zájemci budou moct do neděle vidět prodlouženou výstavu nazvanou Jiří Kolář: Aristokrat umění – legenda světové koláže, která je v grafickém kabinetu Baťova institutu, řekla serveru Zlin.cz jeho mluvčí Alena Babicová.

Večer s podtitulem Každému osaměle jeho Olymp začne v 17.00. „Páteční podvečer v galerii bude věnován vzpomínkám na Jiřího Koláře s básníkem Miloslavem Topinkou. Návštěvníci se mohou těšit také na záznamy Jiřího Koláře, které bude číst herec Divadla Husa na provázku Vladimír Hauser,“ informoval Pavel Petr, kurátor výstavy z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Podle něj se o hudební doprovod postará houslista Alois Zatloukal a klavírista Milan Maňásek. Zájemci se budou moct podívat i na výstavu, která představuje výběr nejvýznamnějších koláží Koláře, který byl světoznámým výtvarníkem z období od poloviny 60. let do poloviny 90. let.

To ale nebude vše. „Kromě koláží mohou návštěvnici výstavy vidět také řadu rukopisných fragmentů zapůjčených z Památníku národního písemnictví v Praze, z nichž se některé přímo vyjadřují k jeho vlastnímu výtvarnému dílu. Součástí výstavy je také portrét Jiřího Koláře z roku 1947 od Kamila Lhotáka, který je zapůjčen z Muzea Kampa, nadace Jana a Medy Mládkových,“ dodala Babicová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam