Zlínský kraj zrekonstruoval silnici v Roštění za čtyři miliony

Rekonstruovaný silniční průtah v Roštění (Foto: V. Cekota)Rekonstruovaný silniční průtah v Roštění (Foto: V. Cekota)
Rekonstruovaný silniční průtah v Roštění (Foto: V. Cekota)
Co se děje 24. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přes čtyři miliony korun stála rekonstrukce silnice v obci Roštění na Kroměřížsku, kterou opravil Zlínský kraj. Práce se dotkly úseku o délce 385 metrů, už je průjezdný, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Investici silnice III/4906 plně hradil rozpočet kraje. Práce trvaly od června letošního roku. Týkaly se krajské silnice, která prochází obcí Roštění ve směru na Rymice. „Původní délka byla 355 metrů. Během stavby se však rozhodlo, že se úsek prodlouží o dalších 30 metrů,“ uvedla Janečková.

Pracovníci při rekonstrukci odstranili původní konstrukční vrstvy, sanovali neúnosnou pláň a vytvořili novou konstrukci vozovky. „Má šířku mezi obrubami 6,5 metru a ve směrových obloucích se rozšiřuje až na 7 metrů. Vozovka je mezi zvýšenými betonovými obrubami s přídlažbou z betonového vodícího pásku, tvořícího odvodňovací proužek. Odvodnění vozovky je zajištěno pomocí podélného a příčného sklonu a sestavou nových prefabrikovaných dešťových vpustí, které jsou připojené do nové dešťové kanalizace obce,“ informovala Janečková.

Souběžně se stavbou prováděla obec Roštění stavební úpravy sjezdů k nemovitostem, připojení místních komunikací a předláždění chodníků včetně výstavby veškerých betonových obrub. Obec rovněž postavila novou dešťovou kanalizaci, která je částečně umístěná v silnici.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam