Policie obvinila ženu, která bodla svého manžela

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 24. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

BOJKOVICKO – Jako pokus o vraždu kvalifikovala policie čin ženy, která bodla nožem svého manžela. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu obvinil vyšetřovatel krajské kriminální policie šestatřicetiletou ženu z obce na Bojkovicku. Hrozí jí až dvacetileté vězení.

"Žena měla v noci na 8. listopadu v rodinném domku na Bojkovicku bodnout kuchyňským nožem do hrudníku pětačtyřicetiletého manžela. Na svého muže zaútočila v době, kdy spal," popsala událost Javorková s tím, že poraněný muž si po incidentu sám přivolal rychlou záchrannou službu, která ho odvezla do nemocnice.

Žena skončila podle mluvčí také v péči lékařů a její zdravotní stav neumožňoval kriminalistům až do začátku tohoto týdne zahájit proti ní trestní stíhání.

Obvinění ze závažného zločinu jí proto sdělili až tento týden. Vyšetřovatel zároveň podal podnět, aby byla žena vzata do vazby, a soud jej po dvou dnech akceptoval. "Obviněnou ženu jsme ve čtvrtek eskortovali do vazební věznice v Olomouci," sdělila Javorková.

Ženě hrozí za pokus vraždy v případě prokázání viny trest odnětí svobody od dvanácti do dvaceti let. Kriminalisté na případu nadále pracují.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam