Příští rok se zateplí dvě budovy Uherskohradišťské nemocnice

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 28. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Budovu patologie a ubytovnu „Na nožkách" v Uherskohradišťské nemocnici nechá v příštím roce zateplit Zlínský kraj. Jeho pracovník Jan Vandík to oznámil serveru Zlin.cz.

Rada kraje už schválila vývěr dodavatelů - pro každou budovu jednoho, kteří budou tuto akci realizovat. Ti vzešli z veřejné zakázky, kterou kraj vyhlásil. Celková vysoutěžená cena za obě stavby činí 11,4 milionu korun. Akce bude financována z rozpočtu Zlínského kraje, s využitím dotace z Operačního programu Životní prostředí.

"Oproti původně stanovenému rozpočtu, který přesahoval 16 milionů korun, se nám díky veřejné zakázce podařilo ušetřit 4,6 milionu. Práce na obou budovách by měly začít v březnu příštího roku, hotovo by mělo být už v červenci," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zateplení budov přispěje nejen ke snížení spotřeby energie vynakládané na vytápění budov, ale kladný vliv bude mít i na snížení emisí v areálu nemocnice. U obou budov bude zateplen obvodový plášť i střecha, na ubytovně dojde navíc také k výměně oken a dveří. V budově patologie byla okna vyměněna již v roce 2013.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam