Neděle bez fotbalu, v pondělí na hody

foto: Fc Fastav Zlínfoto: Fc Fastav Zlín
foto: Fc Fastav Zlín
Sport 26. 11. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN -  Sotva dosnili docela herně růžový, ale výsledkově černý "sen noci podněsterské" v Tiraspolu a vrátili se domů, už myslí na další zápas. Fotbalisté Fastavu Zlín hostí netradičně v pondělí rivala ze Slovácka.

Tým z Uherského Hradiště se vzhledem k odehraným duelům 15. kola Het ligy ocitl na úplně nejnižší příčce tabulky. Což může před očekávaným derby hodně klamat.

"Považujeme derby za výjimečný zápas a věříme v podporu našich fandů, moc bychom si přáli slavit po utkání bodový zisk," říká na stránkách klubu Vlastimil Daníček. Záložník si minule vyzkoušel post stopera, s Plzní to měl ale mimořádně těžké, tentokrát by už zase měl operovat na svém postu. Vedle sebe ale bude postrádat vykartovaného Jana Navrátila, štírka, běžce i technika.

"Škoda, Honza je hodně kvalitní hráč, musíme se s tím vyrovnat," má jasno hradišťský tvrďák.

Zlínští stráví neděli stejně jako soupeř mimo jiné na tréninku. Bude otazníkem, jak jim prospěla dvoudenní anabáze do Podněsterské republiky, poněkud zvláštního státního útvaru, který neuznává svět, přesto tam platí vlastní zákony či měna a na sousední Moldávii je vlastně nezávislý.

Zlín hrál velmi dobře, přesto prohrál 0:1.

Hráči moc dobře vědí, že už musejí trýzeň z mrazivého města hodit za hlavu. 

"Potřebujeme uhrát ještě čtyři body v lize, hrajeme se Slováckem a jedeme do Brna, když se to povede, bude mít podzim určitě příznivější  hodnocení," říká za vedení viceprezident klubu Zdeněk Grygera.

I on jako zkušený excelentní hráč moc dobře ví, jak bude pondělní derby se startem v 17.30 pro oba týmy důležité.

Pořadatelé mluví jasnou řečí, přijďte dřív, čekají se přísná bezpečnostní opatření.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam