Smutní hosté, šťastní domácí. Zlín – Slovácko 2:1

ZLÍN -  Derby bývá zajímavé pokaždé, tohle ale mělo zvláštní kouzlo. Slovácko podlehlo Fastavu na jeho hřišti 1:2, ale i nejzavilejší fanda Zlína musel uznat, že body byly daleko blíže pro celek hostí.

Jenže se nehraje na šance, na kvalitu či na držení míče, nýbrž na produktivitu. A v tom byli domácí coby v jediném aspektu lepší.

Už v 17. minutě se po rohu ocitl před brankou zlínský Traore a efektivně gólově zakončil.

Prakticky od té chvíle hráli prim hosté. První šance byly pro domácí hrozbou, ale předmikulášské peklo mělo přijít až po půli.

Už ve 49. minutě vypálil Sadílek, jeho rána skončila na tyči, pak ještě domácí odvrátili dorážku Havlíka.

Hosté naprosto kralovali, do zatažené domácí obrany pronikali jako skalpel chirurga do měkkých tkání, ale kde nic tu nic.

Sadílek i Hofmann byli blizoučko vyrovnání.

Tlak Slovácka vygradoval a všichni domácí svatí viděli i druhý gól zlepšujících se Ševců.

Jiráček rozehrál doprava, Ekpai parádně poslal míč před branku a chvíli před tím vystřídavší Diop si věděl rady.

To, že mladý Kubala v nastavení po rohu hlavou snížil, už smutek lepších hostů zmírnit nemohlo.

Fastav Zlín – 1.FC Slovácko 2:1.

Zlín je po 15 kolech devátý, Slovácko poslední.

Příkaz pro tým z Uherského Hradiště zní – v přidaném podzimním klání doma naplno bodovat se stejně ohroženou Jihlavou. Zlín nebude bez šance v Brně.